17.jan.18

Johan Nikolai Stoksund er død.

Johan Nikolai Stoksund er død.

Tidligere maskinsjef Johan Nikolai Stoksund er død, 104 år gammel.

Stoksund var født og vokste opp i Stoksund i Herøy kommune. Etter utdanning i Bergen og Ålesund ble han maskinist, og som ung mann seilte han både i innenriks- og utenriksfart. Stoksund var krigsseiler under andre verdenskrig, og har de siste årene møtte han både kongen og forsvarsministeren på krigsseilersamlinger. 

Etter krigen jobbet han på Brand-båtene og på 50-tallet ble han ansatt på Rogaland Sjøguttskole. Her jobbet han som maskinsjef på skoleskipet Gann fram til han ble pensjonist. Johan Stoksund var aktiv i Unge Sjømenns Kristelige Forening, og var inntil nylig på besøk om bord på foreningsmøter.

Vi lyser fred over Johan Nikolai Stokksunds minne. 

(Bildet er fra Johans 103 årsdag, Hvor fire maskinsjefer fra Gann var samlet. Fra venstre: Sven Terje Haugvaldstad, Johan Nikolai Stoksund, Anton Vik, John Helmikstøl)
 
Johan Nikolai Stoksund er død.

Flere nyheter

Ledig stilling
10.apr.25

Ledig stilling

som Reparatør / Lærer i programfag teknologi- og industrifag
Ledig stilling
Lærer i norsk og samfunnskunnskap
08.apr.25

Lærer i norsk og samfunnskunnskap

Lærer i norsk og samfunnskunnskap med mulighet for oppgaver som sosialrådgiver 100% stilling
Lærer i norsk og samfunnskunnskap
28.mar.25

Om skoleplass 2025/2026

Vi har sendt ut tilbud om skoleplass for skoleåret 2025/2026.
Om skoleplass 2025/2026