10.aug.15

Sensommer på Gann

Sensommer på Gann

Sommersesongen på Skoleskipet Gann nærmer seg slutten. Vi har hatt to flotte cruise – et til England og Frankrike, og et klassisk Nordkappcruise.


Mange flotte destinasjoner og mange supre passasjerer. Takk til hver enkelt som ble med på tur. De siste ukene har vi avholdt fagprøver om bord, og mange av våre gamle elver har vært innom for å vise hva de er gode for. De har vært to år i lære og nå er fagbrevet i boks. Det er moro å registrere at flere nå går videre på styrmann- og maskinistskole. I sommer opplevde vi også å ha mange av våre tidligere elever i mannskapet, det var veldig moro.
Tirsdag 11. seiler vi til Arendal og skal ligge som hotellskip under Arendalsuka, det blir en ny og artig erfaring, med mange interessante gjester om bord.  
Og så gleder vi oss veldig til et nytt skoleår, 22. august er de nye elevene på plass. Som skoleskip var vi ingenting uten elever, og alle skal vite at de er hjertelig velkommen om bord. 
 
Sensommer på Gann

Flere nyheter

Tokt 20. - 23. januar
15.jan.25

Tokt 20. - 23. januar

Vi skal på et korttokt - til Karmøy, Haugesund og Langevåg på Bømlo
Tokt 20. - 23. januar
Ledig stilling
23.des.24

Ledig stilling

Vi har nå ledig stilling som styrmann på Skoleskipet Gann.
Ledig stilling
Rekrutteringstokt på Vestlandet
06.nov.24

Rekrutteringstokt på Vestlandet

10. - 15. november seiler vi på rekrutteringstokt - sammen med Maritim Opplæring Sørvest til Stord, Bergen og Haugesund
Rekrutteringstokt på Vestlandet