02.sep.15

Isle of Man

Isle of Man

Det lukter eksos i Douglas, hovedstaden på Isle of Man. Skoleskipet Gann er til stede på den legendariske Motorsykkelfestivalen på den helt spesielle øya i Irskesjøen.

Det er ikke fritt for at vi bidrar litt til eksosen selv også, for vi har 82 motorsykler og en moped med oss. Passasjerene våre denne gangen er en fin gjeng med motorsykkelentusiaster, de flest fra den kristne motorsykkelklubben Holy Riders.
Sykler på kaia














Selve MC-racene foregår p�� en rundløype på øya, på vanlige landeveier og gjennom trange gater. Farten kommer opp i over 250 km/t og det er et spektakulært syn der moderne gladiatorer suser forbi i halsbrekkende hastigheter.
Heldigvis er hverken mannskap, elever eller passasjerer med på racene! Sikkerheten for oss tilskuere er høy og været godt. Vi koser oss.
I morgen torsdag 3. sept. Setter vi kursen nordover mot Orknøyene og Kirkwall. Der går ting heldigvis litt roligere for seg. 
Isle of Man

Flere nyheter

Åpent skip november 2025
31.okt.25

Åpent skip november 2025

Vi ligger til kai og har besøk fra skoler på dagtid og inviterer interesserte om bord til en prat og omvisning på kvelden. Velkommen om bord!
Åpent skip november 2025
Ledig stilling - Miljøarbeider
31.okt.25

Ledig stilling - Miljøarbeider

Timebasert engasjement
Ledig stilling - Miljøarbeider
Foreldredag på Gann 1. november 2025
22.sep.25

Foreldredag på Gann 1. november 2025

Foreldredag på Gann 1. november 2025