15.mai.23

Er du reparatør / mekaniker eller motormann/skipsmotormekaniker?

Er du reparatør / mekaniker eller motormann/skipsmotormekaniker?

- kan en jobb på Skoleskipet Gann være av interesse? Vi søker en fagutdannet person – gjerne med maritim bakgrunn

Danning og utdanning i et maritimt miljø
Skoleskipet Gann er en offentlig godkjent, videregående privatskole med utvidet kristen formålsparagraf. Skolen er godkjent som opplæringsinstitusjon for maritime konvensjonsfag. Vi har godkjenning for å utdanne 140 elever på henholdsvis Vg1 TIF, Vg1 Elektrofag og Vg2 Maritime fag.

Skoleskipet Gann har sin base på Buøy i Stavanger, og foruten selve skipet MS Gann, har vi et skolebygg med undervisningsrom, kontorer og verksteder. Skoledriften er hovedformålet for vårt arbeid, men vi har også andre aktiviteter som sommercruise og hotelloppdrag. I løpet av skoleåret seiler vi ca. 50 døgn med elever i tillegg til sommercruise med passasjerer, hotelloppdrag og charterturer om sommeren.  MS Gann har nylig fått en større oppgradering til hybrid fremdriftssystem. Dette tar oss med inn i den «grønne» teknologien som nå preger den maritime næringen. Oppgraderingen gir våre elever et flott tilbud og en bedret teoretisk og praktisk opplæring - hvor økt digital kompetanse blir en klar gevinst.
  
Skolens visjon
Gi lyst på livet og evne til å mestre det!

Verdier
Trygghet – Tilhørighet – Mestring – Anerkjennelse  

Ansvar og arbeidsoppgaver
Du blir en del a et team som jobber med vedlikehold og praktisk arbeid om bord i MS Gann, kombinert med planlegging og gjennomføring av verkstedsundervisning for TIF-elever hvor maritim tenkning og praksis kan være naturlig del av opplegget.
Kompetanse- og ferdighetskrav:
Vi ser etter en fagperson som er engasjert, involverende og tydelig, har høy kompetanse og godt humør. Søkerne liker å jobbe praktisk og har glede i sin undervisningspraksis. Undervisningspersonell på Skoleskipet Gann jobber tett, og evne til samarbeid og fleksibilitet er verdsatt.
Personlig egnethet og allsidighet vil bli vektlagt ved tilsetting.
- fagbrev innen mekaniske fag
- minimum 4 års relevant yrkeserfaring etter gjennomført fagbrev
- Praktisk pedagogisk utdanning (PPU) - eller ønske om å begynne innen 3 år
- Søkere med kun fagbrev vil bli tatt i betraktning.


For mer informasjon
Ta kontakt med skoleleder Jan Inge Vik jan.inge.vik@gann.no dersom du ønsker mer utfyllende informasjon om stillingen.

Tiltredelse 01.08.2023.

Personlige egenskaper
Raus og inkluderende. Høy arbeidskapasitet. Gode kommunikasjons- og samarbeidsevner. Godt humør. Personlig egnethet vil bli vektlagt. Du bør like å omgås mennesker.
Dette er spennende jobber der du får brukt din tekniske og mellommenneskelige erfaring i et ungdommelig miljø.

Annet
Alle ansatte i videregående skoler må fremvise politiattest. Det forventes en positiv og åpen innstilling, fleksibilitet og vilje til videreutvikling- og vilje til handling! 
Søker må være lojal overfor skolens kristne profil.
Stillingen medfører vakter på skipet.  

Vi tilbyr:
Lønn og arbeidsvilkår etter fast tariff.
En annerledes og spennende skole med motiverte elever.
Mulighet til å være med på treningstokt i inn- og utland.

Søknadsfrist og oppstart
Søknadsfrist: Snarest
Oppstart: 01.08.2023 eller etter avtale
Søknad med relevante papirer sendes på e-post: post@gann.no
 
Skoleskipet Gann
Tømmerodden 1
4077 Hundvåg
www.gann.no
 
 
 
 
Er du reparatør / mekaniker eller motormann/skipsmotormekaniker?

Flere nyheter

Maritime Training Provider
01.jan.01

Maritime Training Provider

Som en maritim utdanninginstitusjon er vi avhengig av at vi har en godkjenning. Vi får vår endelige godkjenning av Sjøfartsdirektoratet, og det er de som har revidert og evaluert skolen vår frem til nå.
Maritime Training Provider
Seilingsrute Vårtokt 2023
17.apr.23

Seilingsrute Vårtokt 2023

Vi seiler vårtoktet vårt fra 18. - 28. april. Her er planlagt seilingsrute,
Seilingsrute Vårtokt 2023
Ledige stillinger på Skoleskipet Gann
11.apr.23

Ledige stillinger på Skoleskipet Gann

Vi har flere ledige stillinger på Skoleskipet Gann.
Ledige stillinger på Skoleskipet Gann