16.nov.22

​Ledig 100% stilling i 6 mnd vikariat som motormann/ reparatør på Skoleskipet Gann

​Ledig 100% stilling i 6 mnd vikariat som motormann/ reparatør på Skoleskipet Gann

Stillingen inngår i maskindepartementet, og vil ha oppgaver innen drift & vedlikehold av skipet og instruere elevene.

Danning og utdanning i et maritimt miljø
Skoleskipet Gann er en offentlig godkjent, videregående friskole med utvidet kristen formålsparagraf. Skolen er også godkjent som opplæringsinstitusjon for maritime konvensjonsfag. Vi har godkjenning for å utdanne 135 elever fordelt på 9 klasser. Vg1 TIF, Vg1 Elektro og Vg2 Maritime fag. 300 elever søkte i år plass ved vår skole i år.

Skolen har base og kai på Buøy i Stavanger, og foruten selve skipet MS Gann, har vi et skolebygg med to elektro-undervisningsrom, to læringsrom, teknisk lab, mekanisk verksted, lærerrom og kontorer. Skoledriften er hovedformålet for vårt arbeid, men vi har også andre aktiviteter som sommercruise og hotelloppdrag. MS Gann har nylig fått en større oppgradering til hybrid-elektrisk framdrift og skjermbasert informasjons- og automasjonsanlegg. Dette tar oss like inn i den «grønne» teknologien som er på full fart inn i den maritime næringen. Og det gir våre elever et fantastisk flott tilbud om en bedret teoretisk og praktisk opplæring hvor også økt digital kompetanse blir en klar gevinst.  

Skolens visjon
Gi lyst på livet og evne til å mestre det!

Verdier
Trygghet – Tilhørighet – Mestring – Anerkjennelse
Spennende arbeidsoppgaver
Stillingen inngår i maskindepartementet, og vil ha oppgaver innen drift & vedlikehold av skipet og instruere elevene.
Skipet med tekniske anlegg er vårt hovedverktøy i undervisning og opplæring i de praktiske fagene. Deler av det praktiske arbeidet på skipet, utføres sammen med elever. Vi har tro på synergien ved at elevene opparbeider kunnskap omkring det utstyret de omgås og drifter. Dette skaper læringslyst og kompetanse.

Kompetansekrav
  • Formell utdanning som motormann, mekaniker, sveiser eller rørlegger.
  • Erfaring fra industri, skip eller rigg.
Ønskede kvalifikasjoner.
  • Kompetansesertifikat motormann
  • Gyldig helseattest og sikkerhetskurs.
  • God kjennskap til bruk av vedlikeholdssystem
Personlige egenskaper
Raus og inkluderende. Høy arbeidskapasitet. Gode kommunikasjons- og samarbeidsevner. Like å ta del i nye læringsstrategier. Godt humør. Du bør like å omgås mennesker og være serviceinnstilt. Personlig egnethet vil bli vektlagt.
Dette er en spennende jobb der du får brukt din tekniske og mellommenneskelige erfaring i et ungdommelig miljø.
Annet om stillingen  
Søkere må kunne identifisere seg med skolens kristne verdigrunnlag.
Alle ansatte ved videregående skoler må fremlegge politiattest.
Ta kontakt med maskinsjef Sigbjørn Harboe (408 48 474), dersom du ønsker mer utfyllende informasjon.

Søknadsfrist: Snarest.
Tiltredelse 2 januar – 23 juli 2023.
 
Søknad med relevante papirer sendes på e-post: post@gann.no
 
Skoleskipet Gann
Tømmerodden 1
4077 Hundvåg
www.gann.no


 
 
​Ledig 100% stilling i 6 mnd vikariat som motormann/ reparatør på Skoleskipet Gann

Flere nyheter

Ledig 100% stilling som Elektriker på Skoleskipet Gann
07.nov.22

Ledig 100% stilling som Elektriker på Skoleskipet Gann

Stillingen inngår i maskindepartementet, og vil ha oppgaver innen drift & vedlikehold av skipet samt undervisning etter avtale.
Ledig 100% stilling som Elektriker på Skoleskipet Gann
Rekrutteringstokt på Vestlandet
08.nov.22

Rekrutteringstokt på Vestlandet

I samarbeid med Maritimt opplæringskontor ønsker vi å ha fokus på alle sider ved maritim utdanning og om en karriere til sjøs. 21. - 25 november vil du kunne treffe Skoleskipet Gann i Leirvik, Florø, Bergen og Haugesund.
Rekrutteringstokt på Vestlandet
Gannturene 2023 - brosjyre
01.jan.01

Gannturene 2023 - brosjyre

Her kan du lese den brosjyren som er sendt ut til våre kunder.
Gannturene 2023 - brosjyre